O mnie


„Jeżeli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego.” Autor: Ruth Bernhard


Darek

Świat, który mnie otacza, jest piękny. Pragnę zatrzymać w obiektywie wspaniałe chwile. Jeśli uda mi się oddać na moich zdjęciach to, co widziałem i czułem, to cel został spełniony. Zafascynowany jestem krajobrazem opartym na pejzażach naturalnych. Podoba mi się koncepcja fotografii Ojczystej, która akcentuje Polskość. Staram się nawiązywać do obrazów, które dominowały w czasach Józefa Chełmońskiego i Wiktora Koreckiego. Intryguje mnie różnorodność krajobrazu na całym świecie. Morza, Góry, Jeziora, Pola i Lasy  prawdziwie wiążą się z historią mojego życia.


Przygoda z fotografią.

Przygodę z profesjonalną fotografią zacząłem jesienią 2013 roku. Z potrzeby serca, gnany w nieznane, z pełną pasją poświęciłem się fotografii krajobrazowej. Starając się przejść na poziom profesjonalny. Bryan Petersom i David du Chemin to moi mentorzy. Oczywiście, nieustannie pogłębiam swoją wiedzę, mając za cel osiągnięcie pełnego zadowolenia z mojej pasji.

Dariusz Kąkol (Perku), ur. 18 sierpnia 1965 roku w Piasecznie. Żonaty, dwie córki. Muzyk grający między innymi w pierwszym składzie Róż Europy(1983 rok). Ma na swoim koncie występy z Kubą Sienkiewiczem (Elektryczne Gitary). Podróżnik i łowca przygód. Maratończyk, zdobył „Koronę Maratonów Polskich”. Od 2009 do 2017 roku ukończył 22 maratony w Polsce i Europie(naj czas 3:30)i jeden Ultra 64 km .Od czerwca 2016 w zarządzie głównym  Związku Polskich Fotografów Przyrody.Obecnie  pracuje w Radio WNET