Pocztówki z Włoch-Siena-Toskania

Pocztówki z Włoch 2


Marzenia trzeba realizować.

Pocztówki z Włoch to wspomnienia o cudownej krainie. Ludzie z temperamentem. Różnorodnym krajobrazie. Wędrując ścieżkami historii dotykasz niezwykłych czasów początki cywilizacji. Syrakuzy,Etruskowie,Rzymianie, św. Piotr. Krajobraz zróżnicowany od Wulkanów i górskich Dolomitów po niezwykle skały rzeźbione wiatrem przez miliony lat.

Osobnym tematem jest historia sztuki i możliwość obejrzenia na żywo wielu wspaniałych dzieł. Między innymi Galeria Uffizi we Florencji, jedno z najstarszych muzeów w Europie czy też muzea Watykańskie. Wszędzie widać ślady starych cywilizacji zakodowane w majestatycznych ruinach starych budowli. Można to zwiedzać latami.

Po obejrzeniu filmu dokumentalnego o wyspie Sycylii nadawanego przez telewizję BBC Earth postanowiłem, że właśnie ta wyspa będzie moją pierwszą podróżą fotograficzną i tak to się zaczęło.Na Sardynię wyruszyłem z kolegą. Piotr jest Polakiem, mieszkającym na stałe we Włoszech .Było to wiosną 2014 roku (relacja niedługo tu).W Następnym roku okrążyliśmy Sycylię (relacja niedługo tu). Podczas rodzinnych wakacji w 2015 zawitałem w rejony Toskanii. Urzeczony pięknymi widokami tamtych rejonów powróciłem tam wiosną 2016 z aparatem fotograficznym i nadzieją na ciekawe zdjęcia (relacja niedługo tu).Moje expresowe wspomnienia w autorsko poetyckim ujęciu poniżej(nie bądźcie zbyt surowi bo słaby ze mnie poeta ;).

Pocztówki z Włoch

Pozdrowienia z pofałdowanej Toskanii,
Cyprysami, połaciami zielonymi radosnymi utkanej
Volterrą ,Sieną,Pienzą ozdobione

Pozdrowienia ze słonecznych Włoch
białych piasków nieopodal Vada
Rzymskich Fontann i Watykańskich tajemnic

Pozdrowienia z radosnej Sardynii
,,Niedźwiedziej skały” rzeźbionej wiatrem
Kolorowej ,,Groty Neptuna”

Pozdrowienia z tradycyjnej Sycylii
zapachem pomarańczowych i cytrynowych sadów
smakiem pistacji z Bronte pachnącej

Pozdrowienia od radosnych ludzi
z przydrożnych kafejek kawą i ciastkiem na śniadanie.
serwowane

Przesyła Darek.

Brakuje tu jeszcze rejonu Gór Włoskich. Dolomity to następne plany w podróżach fotograficznych. Z czasem będzie przybywało następnych zdjęć do galerii. W Galerii przedstawiam wybrane zdjęcia z tych czterech Włoskich wypraw.


Dodaj komentarz

2 komentarzy do “Pocztówki z Włoch